Jak zrobić sałatkę rybną

Jak zrobić sałatkę rybną

Jest wiele przepisów na przygotowanie sałatki rybnej, jednak nie wszyscy lubią jeść ryby. Najlepiej przygotować sałatkę ze sprawdzonego przepisu, przez co nie rozczarujemy się jej smakiem. Ja nie przepadam za sałatkami rybnymi jako rodzajem przystawki, ale lubię sałatki nadające się do smarowania nimi kanapek.

Mam sprawdzony przepis na sałatkę, która jest idealnym dodatkiem do kanapek. Sama robię taką sałatkę czasem na kolację lub śniadanie, szczególnie w dni postne. Aby przygotować sałatkę należy mieć jedną lub dwie puszki makreli w sosie pomidorowym dobrej firmy, pół cebuli, jajko. Cebulę należy pokroić w drobną kostkę, podobnie jajko i dodać do makreli rozgniecionej widelcem na drobniejsze kawałki. Tak przygotowana sałatka ma zwartą formę i idealnie nadaje się do posmarowania kanapek. Mam również sprawdzoną sałatkę z tuńczyka – potrzeba do niej dwóch puszek tuńczyka w oleju, z których należy odlać olej, do tego dodajemy  2-3 jajka pokrojone w drobną kostkę,  połowę pora, 20 dekagramów startego żółtego sera, majonez oraz pieprz i sól do smaku. Wszystkie składniki miesza się i podobnie jak w przypadku poprzedniej sałatki, ta również nadaje się do smarowania kanapek.

Sałatka z tuńczyka może być przygotowana również warstwowo – wystarczy wykładać do salaterki podane składniki w warstwach o dowolnej kolejności. Wierzch można posmarować majonezem. Taka sałatka nadaje się na imprezy o ile goście lubią jeść rybne sałatki, jednak wcale nie czuć w niej charakterystycznego smaku ryby.